Tarihçe e-Posta
1994 yılında sektöre girerek, dondurma ve dondurulmuş gıda dağıtımında kullanılan kamyon - kamyonet üzeri ötektik tüplerle soğutulan frigorifik kasaların ve soğuk hava depolarının teknik servis ihtiyaçlarına danışmanlık ve taahhütlük hizmetlerini sunmaya başladık.

soguk-422000 yılı başlarında Alden Pazarlama ünvanını alarak, dondurulmuş gıda ve dondurma taşımacılığında ötektik plaka sistemiyle frigorifik kasalar imal eden, sektöründe lider İtalyan firması Cold Car’ın Türkiye distribütörlüğünü aldık. Türkiye’de dondurulmuş gıdalar ve dondurma pazarında frigorifik kasa pazarlama, satış, teknik servis ve yedek parça hizmetleri ile başarılı projelere imzamızı attık.

2008 yılında Alden Ltd. Şti. ve dünya markası Cold Car S.r.L olarak güçlerimizi “EURO COLD SOĞUK HAVA KASALARI VE SOĞUTUCU MAMÜLLERİ SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.” adıyla ve yine Cold Car markasıyla birleştirerek frigorifik kasa piyasasında hizmet vermeye yeni bir adım ile başladık.

Türk İtalyan ortaklı şirketimiz; tüketicinin yatırım maliyetlerini göz önünde bulundurarak sektöre farklı ısılarda ve modellerde fiyat, enerji ve kullanım tasarrufu bakımından yeni avantajlar sağlayacak çözümler getirmeye devam etmektedir.